Czy jesteś za przyłączeniem Pobierowa?
Gmina Rewal nie poradziła sobie z gigantycznym zadłużeniem. W ciągu roku dług zamiast maleć wzrósł o ponad 8mln zł, i wynosi już ponad 146mln zł. W najbliższym czasie gmina może stracić możliwość realizacji zadań ustawowych.
Władze Rewala od 2 lat nie potrafią wprowadzić planu naprawczego. Zadłużenie tylko w parabankach sięga prawie 70mln zł.
Opinia Regionalnej Izby Obrachunkowej miażdży przedstawiony przez Gminę Rewal plan naprawczy. Zarzuca władzom m.in. omijanie prawa, kreatywną księgowość, ukrywanie faktycznego zadłużenia i nierozsądne traktowanie sytuacji finansowej gminy. Dramatyczna sytuacja finansowa nie przeszkodziła urzędnikom zakupić reklamę w TVN24 za 147 000 zł, TVNmeteo za 29 tys. zł i wydać gazetkę „Strefa Słońca” za prawie 30tys. – o czym czytamy w opinii RIO. Takiego postępowania już nikt nie potrafi zrozumieć.
Gmina nie jest w stanie realizować zadań własnych. Coraz głośniej mówi się o tym, że Gmina Rewal może zniknąć z mapy, a jej miejscowości mogą zostać włączone do gmin Trzebiatów, Świerzno i Dziwnów.
