Nawet 1500zł do zapłaty za abonament – mieszkańcy w szoku

Poczta Polska rozsyła upomnienia osób z zarejestrowanymi odbiornikami, w których wzywa do zapłaty zaległych opłat za abonament radiowo-telewizyjny. Kwoty zaległości na wezwaniach to nawet ponad 1500zł.  Pierwsze wezwania otrzymali już mieszkańcy Dziwnowa i Międzywodzia.Czas na uregulowanie płatności to 7 dni, jeżeli po tym czasie zaległość nie zostanie uregulowana, sprawę przejmuje skarbówka. Dzięki orzeczeniu Trybunału Konstytucyjnego z 16 marca 2010 r. Poczta Polska ma prawo prowadzenia administracyjnego postępowania egzekucyjnego. Dzięki temu Poczta jest uprawniona do żądania obowiązku rejestracji odbiorników radiofonicznych i telewizyjnych oraz uiszczania opłat – wyjaśnia Tomasz Borowski, rzecznik prasowy Poczty Polskiej. Poczta sukcesywnie wysyła upomnienia w całym kraju. Szacuje się, że regularnie abonament płaci zaledwie 7%  gospodarstw domowych.

 

Zobacz też
Czytaj dalej

Zobacz również